Život Cirkvi všetky

Nudíte sa na sv. omši? Inšpirujte sa svätcami ako to zmeniť

„Pre svet by skôr bolo ľahšie prežiť bez slnka, než bez svätej omše“ – napísal svätý Páter Pio z Pietrelciny. Máte niekedy nudné sväté omše? Nebojte sa, neposudzujem Vás. Keď som po nejakej dobe začala znovu chodiť na svätú omšu, bola som strašne unudená. Ale Eucharistická prítomnosť Ježiša ma stále viac a viac priťahovala a po chvíli som úprimne milovala svätú omšu. Uvedomila som si, že toto je moja najdôležitejšia modlitba počas dňa. Ako to raz opísal, bl. Jakub Alberione, Omša je „korunou modlitby“ a žiadne kroky, ktoré robíme, aby sme sa priblížili k Bohu sa nedajú porovnávať s účasťou ...
Čítať Viac

Rok neuveriteľných víťazstiev

Pomaly sa tento rok chýli ku koncu a preto je čas bilancovať a ďakovať. Chcem sa Vám preto z celého srdca poďakovať za to, že ste sa tento rok stali spojencom (spojenkyňou) a ochrancom (ochrankyňou) utláčaných a prenasledovaných po celom svete a boli ste hlasom tých najbezbrannejších, ktorí sa nevedia brániť sami. Ďakujeme, že ste sa zapojili do aktívit CitizenGO v snahe zvýšiť tlak na vedúcich predstaviteľov sveta, aby konali, a aby konali teraz, nie zajtra alebo vôbec. Vďaka Vám a spolu s Vami sme zohrali významnú úlohu pri ochrane rodiny, života a trpiacich pre náboženské presvedčenie. Dovoľte mi aspoň ...
Čítať Viac

Nekresťanský pochod čertov

Povedzme NIE nekresťanskému pochodu čertov. Po minuloročnej premiére kontroverzného pochodu čertov (diablov) v Piešťanoch sa druhý ročník tohto podujatia presúva 9. decembra tohto roku do Bratislavy. V Piešťanoch bude opäť 15. decembra. Usporiadatelia zaiste očakávajú dobrý zisk. Otázne však je na úkor čoho bude dosiahnutý. Na stránke www.music-zone.eu/certovske-vianoce-certi-z-rakuska-v-bratislave-a-pochod-certov-v-piestanoch je táto akcia označená ako „čertovské Vianoce“ čo vzbudzuje zaiste rozporuplné pocity. Vianoce sú kresťanskými sviatkami Narodenia Pána Ježiša a symbolizujú v rámci európskej kultúry túžbu po dobre, kráse a láske. Spájanie tohto kresťanského sviatku s vizuálnymi ohavnosťami, na ktoré si obyvateľstvo bohužiaľ už pomaly zvyká počas tzv. helloweenu, amerického sviatku importovaného ...
Čítať Viac

Schválený zákon o hazarde!

Milí priatelia, parlament dnes schválil vládny zákon o hazardných hrách. Sme šokovaní zo správania sa poslancov parlamentu, ktorí nesú zodpovednosť za množstvo zmarených životov. Drobné vylepšenia zákona nedokážu vyvážiť enormné negatívne dôsledky, ktoré nás čakajú. Uvidíme to na náraste vkladov do hazardu. Viac problémových hráčov nevyhnutne znamená viac kriminality a prirodzene aj viac obetí trestných činov. Každý, kto zdvihol ruku za tento zákon: hlasoval za to, aby sa sprivatizoval sektor online hazardu, hlasoval za to, aby stávkové kancelárie dostávali každý rok megadarček v podobe znížených odvodov oproti súčasnosti o viac ako 33 miliónov ročne, hlasoval za predĺženie mnohých licencií na ...
Čítať Viac